Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

«Гарантуючи вибір: Пріоритети ХХІ сторіччя у сфері народонаселення» 02 липня 2013

Регіональна конференція Європейської економічної комісії ООН та Фонду народонаселення ООН Женева, 1-2 липня 2013 року

1-2 липня 2013 року в Женеві пройшла регіональна конференція «Гарантуючи вибір: Пріоритети ХХІ сторіччя у сфері народонаселення», організована спільно Фондом народонаселення ООН (ФН ООН) та Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) за підтримки Уряду Швейцарії.

Конференція стала для країн регіону ЄЕК ООН наріжним каменем процесу моніторингу та аналізу прогресу в імплементації Програми дій (Programme of Action – PoA), ухваленої Каїрською міжнародною конференцією з народонаселення та розвитку (International Conference on Population and Development – ICPD) 1994 року. Метою конференції було оцінити результати виконання Програми дій ICPD в регіоні, привернути увагу до набутого успішного досвіду та ефективних підходів, які було застосовано, розробити рекомендації щодо виконання у майбутньому Програми дій ICPD в регіоні після 2014 року.

Аналіз включав у себе глобальний огляд ICPD після 2014 року (ICPD Beyond 2014 Global Survey), а також регіональну доповідь за результатами Огляду і дослідження демографічних тенденцій та політики у цій сфері в країнах регіону. Крім цього, в рамках Конференції було проведено три тематичні сесії за участі, зокрема, парламентарів, представників громадських і молодіжних організацій.

Регіональна доповідь містить узагальнену інформацію щодо законодавства, політики, програм і стратегій, які існують та запроваджуються в країнах-членах ЄЕК ООН у контексті Програми дій ICPD. Загалом, Доповідь підтвердила відповідність Програми вимогам щодо досягнення всеохоплюючого соціально-економічного розвитку, суспільного добробуту і сталої екологічної ситуації, на основі гендерної рівності та поваги до прав людини. Документ засвідчив значний прогрес, якого було досягнуто в розробці політики та програм у цій сфері.

Результати досліджень продемонстрували, що суспільства мають змогу успішно розвиватися в умовах повільного зростання чисельності населення або й за відсутності такого зростання, що супроводжується процесами старіння, якщо вони адаптують свої інституції і рівномірно інвестують в освіту, систему охорони здоров‘я та створення робочих місць для людей безвідносно до їх статі, віку і походження. Водночас, в регіоні існують численні виклики і перешкоди для повного розкриття людського потенціалу. Сюди належать неприйнятно високі розбіжності у показниках смертності та захворюваності між країнами і різними соціальними групами всередині країн, недосконалість гендерної політики та реалізації економічного потенціалу жінок, проблеми політичного лідерства та участі у прийнятті рішень, велика нерівномірність у доступності послуг та інформації щодо статевого і репродуктивного здоров‘я, дискримінація і соціальна ізоляція мігрантів, меншин та інших вразливих соціальних груп, зростання нерівності в доступі до працевлаштування та забезпеченні можливостей для отримання доходу, що найбільше вражає молодь.

Програма Конференції складалася з п‘яти сесій. Пленарне засідання розпочалося виступом п. Тар‘ї Халонен (Tarja Halonen), колишнього Президента Фінляндії, після якого слово взяли представники молоді, щоб висловити власне бачення пріоритетів розвитку регіону. У ході пленарного засідання відбулась презентація і обговорення Доповіді ЄЕК ООН за результатами Глобального огляду ICPD після 2014 року в регіоні. Три тематичні сесії були присвячені таким темам: «Динаміка народонаселення і сталий розвиток»; «Сім‘я, статеве і репродуктивне здоров‘я протягом життя»; та «Нерівність, соціальне залучення і права». Кожна тематична сесія розпочиналась презентацією головного доповідача за участі двох учасників дискусії, після чого оприлюднювались заяви представників делегацій і відбувались обговорення відповідних тем. Молодь внесла у порядок денний документ під назвою «Заклик до дії», ухвалений Регіональним молодіжним форумом, що проходив в Стамбулі у травні 2013 року. В рамках заходу також відбувся круглий стіл з проблем партнерства та міжнародного співробітництва для просування порядку денного ICPD після 2014 року.

Серед учасників Конференції були представники державних органів, у тому числі високопосадовці, науковці, активісти громадських і молодіжних організацій, а також парламентарі. Міжнародні та регіональні міждержавні організації і агенції ООН були представлені на експертному рівні. Загалом, в заході взяли участь понад 300 учасників від 44 країн-членів ЄЕК ООН.

Фотогалерея

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги