Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Про старіння населення та необхідність повномасштабного реагування на це явище ішлося під час зустрічі у Києві, організованої Фондом народонаселення ООН в Україні 19 вересня 2013

Підготовка суспільств Східної Європи та Центральної Азії до старіння населення потребує повномасштабного реагування із залученням державних структур, громадянського суспільства та наукових кіл. Про це заявили представники профільних міністерств та експерти з 12 країн регіону під час зустрічі, організованої Фондом народонаселення ООН в Україні та (ФН ООН) та Департаментом з економічних та соціальних питань Секретаріату ООН (ДЕСП ООН) 17-19 вересня 2013 року в Києві.

«У сфері соціальної політики Уряд України прийняв ряд важливих кроків, але ми визнаємо необхідність подальших реформ в цьому зв'язку, спрямованих на розширення соціальних послуг для літніх людей, а також розширення доступу до цих послуг для всіх груп населення», - сказала Лідія Дроздова, Заступник міністра України з соціальної політики .

Саодат Камалова, Директор Центрально-азійського геронтологічного центру, наголосила на необхідності поширювати соціальну відповідальність починаючи з дитинства, особливо що стосується здорового способу життя: «Існує гостра потреба у виробленні національної політики і стратегії в цій сфері, а також у послідовних спільних зусиллях урядів, неурядових та міжнародних організацій задля їх успішного втілення».

Про недостатні механізми координації та співпраці між різними міністерствами та іншими відповідальними державними структурами у цій сфері, а також відсутність ефективного залучення громадянського суспільства як основні перешкоди для розробки політики щодо подолання проблем старіння та впровадження на національному рівні Мадридського міжнародного плану дій з питань старіння, ішлося у виступі Нузхат Есан, Представника Фонду народонаселення ООН в Україні.

У результаті низької народжуваності та еміграції молоді у багатьох країнах Східної Європи і Центральної Азії спостерігається швидке старіння населення. В Україні, наприклад, за оцінками уряду, до 2051 року третина населення буде у віці 60 років і старше.

Мадридський план дій 2002 року пропонує порядок денний для вирішення нагальних проблем, пов‘язаних зі старінням населення, де акцент робиться на поліпшенні здоров'я, добробуту і забезпеченні сприятливих умов осіб літнього віку. Але його реалізація на національному рівні ускладнюється низкою факторів, у тому числі, недостатньою координацією і співпрацею між різними секторами цієї сфери.

Учасники зустрічі домовилися про необхідність формування міжсекторальних робочих груп або інших координаційних механізмів, відповідальних за розробку, здійснення та моніторинг національної політики, програм і планів, пов'язаних з різними аспектами старіння населення. Було окремо наголошено, що представники громадянського суспільства повинні бути включені у ці механізми.

«Створення такої багатосторонньої робочої групи може стати першим важливим кроком до розробки комплексних планів дій щодо старіння населення», - зазначила Представник ФН ООН Н.Есан.

Фотогалерея


Прикріплені файли

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги