Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Україна приєдналася до всесвітньої ініціативи Генерального секретаря ООН «Єднаймося, щоб припинити насильство щодо жінок» 25 листопада 2013

У Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, на Софійській площі понад сто активістів створили офіційний символ руху за припинення насильства щодо жінок – оранжево-синій знак безкінечності. Цим було розпочато кампанію «16 Днів проти гендерного насильства» на підтримку ініціативи Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна «Єднаймося, щоб припинити насильство щодо жінок» («UNiTE to End Violence against Women»), в рамках якої був розроблений цей символ.

Для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі проходить кампанія «16 Днів проти гендерного насильства». Вона починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня. Такі часові рамки обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є порушенням прав людини.

Цього року міжнародна кампанія проходить під гаслом «Від миру в родині, до миру у світі». Гасло національної кампанії – «Від миру в родині, до миру в Україні».

Організаторами цьогорічної акції в Україні стали громадські та міжнародні організації, зокрема, міжнародна благодійна організація «Українська фундація громадського здоров‘я», Представництв Фонду народонаселення ООН та ОБСЄ в Україні за підтримки Міністерства соціальної політики України.

Під час прес-брифінгу на Софійській площі організатори закликали жінок не терпіти насильство і звертатися по допомогу – до центрів соціальних служб, міліції, громадських організацій. Організатори ініціативи в Україні також звернулися з закликом до публічних осіб – політиків, телеведучих, інших відомих людей – причепити на одяг значок кампанії, та таким чином донести до суспільства ідею, що насильство щодо жінок є неприпустимим.

В рамках акції в цей день на Софійській площі перехожим роздавали значки із проханням причепити їх до одягу на знак підтримки цієї ініціативи. Також у центрі Києва було встановлено намет Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де можна було отримати консультацію фахівців.

Насильство є найбільш розповсюдженою формою порушення прав людини. Моральне та фізичне насильство руйнує особистість потерпілої, негативно впливає на її соціальне життя та можливість гармонійно виховувати дітей. Крім цього, діти, які стають свідками насильства, підсвідомо переймають таку модель стосунків між чоловіком та жінкою. Це є доказом того, що насильство над жінками є соціальною проблемою, яка зачіпає не самих лише жінок, а й має негативний вплив як на окремі родини, так і на суспільство в цілому. Окрім фізичного та морального насильства, фахівці вирізняють також економічне та сексуальне.

В Україні 68% жінок в Україні зазнають насильства в родинах, 35% жінок, які потрапляють до лікарень «швидкої допомоги», зазнають тілесних ушкоджень, пов’язаних зі знущанням, 50% бездомних жінок і дітей приймають рішення залишити рідну домівку і жити на вулиці, рятуючись від насильства в сім’ї.

Фотогалерея

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги