Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Тоді як Рада Безпеки ООН проводить термінові переговори, офіційні особи ООН закликають до діалогу з метою врегулювання кризи в Україні 01 березня 2014

Високопосадовці Організації Об'єднаних Націй в суботу закликали усі зацікавлені сторони до прямого діалогу на тлі зростаючої напруженості в Кримському регіоні України у ході термінових переговорів щодо кризи, які другий день поспіль проводяться Радою Безпеки ООН.

Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун , який є "серйозно стурбований" погіршенням ситуації, сьогодні розмовляв по телефону з Президентом Росії Володимиром Путіним.

"Вкрай важливо відновити спокій і розпочати негайну деескалацію ситуації. “Холодні голови” мають взяти верх і діалог має бути єдиним інструментом припинення цієї кризи," – заявив Генеральний секретар ООН після розмови, додавши, що він закликав пана Путіна терміново вступити в прямий діалог з владою в українській столиці Києві.

У заяві, оприлюдненій раніше того ж дня прес-секретарем Генерального секретаря ООН, він знову закликав до повної поваги та збереження незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

У ході дискусії в Раді Безпеки ООН, її члени висловили серйозну стурбованість у зв'язку зі швидким погіршенням ситуації в Україні, про що журналістам повідомила Головуючий Ради Безпеки у березні - Постійний представник Люксембургу, Посол Сильвія Лукас після завершення переговорів за зачиненими дверима.

Члени Ради також "наголосили на необхідності термінової деескалації ситуації, вкотре закликавши сторони проявляти максимальну стриманість і утримуватися від дій і заяв, які можуть загострити ситуацію," - додала вона.

Україна стала свідком запеклих заворушень протягом декількох місяців, а минулого тижня – усунення Парламентом Президента Віктора Януковича. Останніми днями напруженість зростала в Кримському регіоні, де, за повідомленнями, було дислоковано додаткові російські військові загони і бронетехніку.

Крім цього, верхня палата парламенту Російської Федерації сьогодні схвалила звернення В.Путіна про застосування російських сил в Україні , "в очікуванні нормалізації суспільно-політичної ситуації в країні”.

На брифінгу відкритого засідання Ради Безпеки ООН, Заступник Генерального секретаря ООН Ян Еліассон заявив, що, згідно з повідомленнями, ключові об’єкти Криму, такі, як аеропорти, комунікаційні та громадські споруди, у тому числі місцевого парламенту, продовжують як і раніше залишатися заблокованими невідомими озброєними людьми. Продовжують надходити повідомлення про продовження озброєними загонами взяття під контроль місцевих адміністративних будівель у декількох містах на сході та півдні України.

"Новий кримський Прем'єр-міністр Сергій Аксьонов сьогодні зробив заяву, в якій звернувся до Президента В.Путіна ‘за допомогою в забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Кримє'," - сказав Я.Еліассон. У цій же заяві С.Аксьонов заявив, що він взяв під контроль безпеку в Криму ‘на тимчасовій основі’ і наказав усім працівникам служби безпеки присягнути йому у вірності замість керівництва у Києві.

"У цей вирішальний момент важливо згадати місію цієї Організації - завжди шукати шляхи мирного врегулювання конфліктів. У цьому суть Статуту ООН і він повинен служити нашим основним орієнтиром у цій серйозній ситуації," - підкреслив Заступник Генерального секретаря ООН.

Старший радник Генерального секретаря ООН Роберт Серрі сьогодні закликав усі сторони утримуватися від будь-яких дій, які можуть призвести до подальшої ескалації і без того напруженого становища в Криму. Перед Р.Серрі, якого було направлено Генеральним секретарем ООН до Києва раніше цього тижня, стояло завдання відвідати Крим як частину його місії встановлення фактів.

"З того часу я контактував з владою Автономної Республіки Крим і дійшов висновку, що відвідання Криму сьогодні не є можливим," – ідеться в заяві Р.Серрі. Він додав, що зараз він вирушає в Женеву, звідки інформуватиме Генерального секретаря ООН завтра щодо своєї місії і радитиметься з ним щодо подальших кроків.

"У Криму я би поширив звернення від імені Генерального секретаря ООН до всіх із закликом врегулювати ситуацію і утримуватися від будь-яких дій, які можуть призвести до подальшої ескалації і без того напруженого становища," - сказав Р.Серрі.

Він зазначив, що з учорашньої сесії Ради Безпеки ООН було зрозуміло, що єдність і територіальна цілісність України не буде поставлено під питання. "Це час для діалогу та конструктивної взаємодії один з одним ," – наголосив він.

http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=47254&Cr=Ukraine&Cr1=#.UxRSwvmSxHU

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги