Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Генеральний секретар ООН закликає до вироблення довгострокового рішення в Україні, коли в Раді Безпеки тривають переговори 10 березня 2014

На фоні зростання напруженості і недовіри в Україні Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун закликав міжнародне співтовариство допомогти головним сторонам врегулювати ситуацію і просуватись в напрямку міцного і справедливого політичного вирішення перед проведенням закритого засідання Ради Безпеки ООН щодо кризи.

«Я все більше стурбований через події в Україні, - ідеться в заяві Генерального секретаря ООН, в якій він закликає усі сторони утриматися від швидких дій та провокаційної риторики. - Останні події особливо в Криму тільки викликали поглиблення кризи», - додав він.

«Від початку цієї кризи я звернувся до всіх сторін закликаючи до деескалації напруженості і встановлення прямого і конструктивного діалогу з метою забезпечення мирного шляху вперед».

Генеральний секретар звернувся за підтримкою міжнародного співтовариства в цих зусиллях, підкресливши, що подальше погіршення ситуації «матиме серйозні наслідки для народу України, регіону та світової спільноти».

«Я також як і раніше закликаю владу забезпечити повагу до прав людини в Україні і, зокрема, до прав меншин», - сказав глава ООН.

«У цей вирішальний момент, ми не можемо дозволити собі або прорахунки або бездіяльність», - попередив він , наголосивши, що вирішення кризи має бути знайдено на основі принципів Статуту ООН, у тому числі пов’язаних із мирним врегулюванням суперечок і повагою до єдності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Минулого тижня, у подіях, які Генеральний секретар назвав «тривожними і серйозними», депутати в автономному регіоні України - Криму - проголосували за приєднання до Росії і проведення референдуму 16 березня для введення в дію цього рішення.

Цей крок було зроблено в умовах зростання напруженості в регіоні, де введено додаткові російські військові загони і бронетехніку, на тлі протестів і насильства, які тривають в Україні з листопада минулого року.

Пізніше того ж дня, після закритого засідання Ради Безпеки ООН щодо України Постійний представник Люксембургу при ООН Сільві Лукас, яка головує цього місяця в цій структурі, до якої входять представники 15 країн, заявила журналістам, що Радбез заслухав брифінг Заступника генерального секретаря ООН з політичних справ Джеффрі Фельтмана про останні події.

У ході обговорень, в яких взяв участь також Постійний представник України при ООН, члени Ради, за словами С.Лукас, вкотре підтвердили свою «глибоку стурбованість з приводу триваючої кризи, ще раз наголосили на необхідності термінової деескалації і підтвердили необхідність проявляти максимальну стриманість усім сторонам конфлікту, утримуватися від дій і заяв, які можуть ще більше ускладнити ситуацію або зашкодити атмосфері, необхідній для справжнього діалогу».

С.Лукас заявила, що члени Радбезу наголосили на необхідності знайти вирішення кризи на основі Статуту ООН, включаючи мирне врегулювання суперечок і поваги територіальної цілісності , політичної незалежності та суверенітету України .

«Низка членів Ради підкреслили, що рішення Верховної Ради Криму провести 16 березня референдум про статус Криму суперечить Конституції України і, відповідно, є незаконним,» - зазначила С.Лукас, додавши, що ці члени також привітали зусилля Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та інших міжнародних суб'єктів створити надійний механізм контролю, наголосивши на необхідності їх безперешкодного доступу.

Тим часом, Помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Сімонович продовжує свою місію в Україні.

Генеральний секретар просив його поїхати в Україну терміново, щоб відзначити неперервність високого рівня участі ООН в житті країни, для оцінки ситуації з правами людини, а також щоб виробити рекомендації щодо подальших дій.

І.Сімонович провів численні зустрічі, в тому числі з виконуючим обов'язки Міністра закордонних справ України, Уповноваженою з прав людини, представниками дипломатичного корпусу в Києві , міжнародних організацій та активістів громадянського суспільства.

Ввечері він вирушить до Харкова і планує відвідати Крим та Львів після цього.

І.Сімонович і його делегація мають намір залишитися в Україні до 15 березня.

 http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=47317&Cr=Ukraine&Cr1=#.Ux7kQ_mSxHU

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги