Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

ФН ООН підтримав Міжнародну конференцію з питань державної політики у сфері старіння 06 жовтня 2016

ФН ООН спільно з Міністерством соціальної політики України організував конференцію на тему державної політики у сфері старіння

4 жовтня, Київ -  Проблеми й потреби людей літнього віку в Україні, а також міжнародний досвід з їх розв’язання сьогодні стали предметом детального обговорення під час Міжнародної конференції до Міжнародного дня людей похилого віку „Державна політика у сфері старіння: на шляху до розробки плану дій з питань старіння”, що відбулася в Києві.

У заході взяли участь фахівці Міністерства соціальної політики та інших центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спеціалісти структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій та Київської міської державної адміністрації, представники міжнародних організацій, зокрема Європейської Економічної Комісії ООН, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та „Help Age – Ukraine”, Посольства Республіки Австрія в Україні, наукових установ та неурядових організацій.

„Урядом вживаються заходи щодо соціального захисту літніх людей. Минулого року до Міжнародного дня людей похилого віку нами проводився круглий стіл, основною темою якого було активне довголіття. Резолюцією, прийнятою на засіданні цього зібрання, передбачалося вжиття низки заходів, зокрема розроблення та прийняття Національного плану дій з питань старіння та плану заходів на його виконання. Маю зазначити, що майже всі завдання, які було поставлено минулого року, виконано”, - розповів Віталій Мущинін, Заступник Міністра соціальної політики України.

Спільно з Міністерством соціальної політики, ФН ООН підтримав розробку першого Національного Індексу активного старіння для України, який був презентований на конференції 4 жовтня. Хоча Україна відстає від країн ЄС за цим показником, він демонструє сфери для поліпшення і є інструментом для вимірювання прогресу на шляху до активного довголіття.

Програмний радник ФН ООН, Олег Вороненко, пояснює важливість подібних подій і участі громад у вирішенні цього питання: "Україна старіє і це буде продовжуватись: кожному третьому українцю виповниться 60 років до 2050 року, відповідно до національних демографічних прогнозів. Завданням національної політики є створення і збереження суспільства для людей будь-якого віку в Україні - за рахунок створення сприятливих умов і усунення перешкод для літніх людей, щоб жити гідним, активним і повноцінним життям. Але уряд не може зробити це наодинці- ключі до поліпшення якості життя в літньому віці, в основному, в сім'ях і громадах. Сприяння місцевим програмам активного довголіття з широким залученням громадських організацій може бути хорошим рішенням».

Про ФН ООН

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи - безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Діяльність ФН ООН фінансується з добровільних внесків урядів, міжнародних організацій, компаній та фізичних осіб. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter and Facebook.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Сергій Прохоров, Спеціаліст з комунікацій, ФН ООН Україна, sprokhorov@unfpa.org

 

 

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги