Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Представлено Доповідь про стан народонаселення світу ФН ООН 21 жовтня 2016

Інвестування у розвиток десятирічних дівчат може призвести до всебічного розвитку суспільства та покращити економіку

21 жовтня 2016, Харків – Вимушене переміщення, гендерна диспропорція у сфері зайнятості, підліткова вагітність та інші прояви глибоко вкоріненої гендерної нерівності підривають здоров'я і реалізацію прав дівчаток та загрожують виконанню амбітних Цілей сталого розвитку (ЦСР), попереджає Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) в Доповіді про стан народонаселення в світі 2016 (ДПСН) опублікованому сьогодні.

Десятирічний вік є ключовим для дівчаток у всьому світі. В Україні деякі дівчатка в цьому віці мають можливість всебічно розвиватись, поступово отримують корисні знання і покращують майбутні перспективи для себе. Вони живуть у сприятливих умовах, де всебічний розвиток заохочується, розширюються права та можливості в сім'ї та суспільстві, що спонукає дівчат до подальшого розвитку у майбутньому. Тим не менш, деякі дівчата не мають можливостей для всебічного розвитку через вимушене внутрішнє переміщення та пов'язані з цим економічні і соціальні проблеми.

«У десятирічному віці, дівчинка стикається з багатьма проблемами і ситуація тільки погіршується, коли виникає конфлікт або криза в країні. Ми повинні допомогти дівчаткам реалізувати свій потенціал в повній мірі. Це важливо не тільки для їх життя, але і для життя всіх нас. Ми всі виграємо, коли одна дівчина, сто дівчаток, покоління дівчаток - зможуть реалізувати свій потенціал. Це призведе до прогресу в суспільстві, зростання економіки та покращення добробуту в суспільстві", - зазначив Голова ФН ООН в Україні, Каспар Пік на презентації ДПСН в Харкові.

 

В Україні, дівчатка, як правило, всі отримують шкільну освіту, а потім навіть за кількістю трохи переважають хлопчиків і молодих чоловіків в системі вищої освіти, відповідно до доповнення до ДПСН опублікованого Регіональним офісом ФН ООН для країн Східної Європи і Центральної Азії.

Але поєднання певних факторів ускладнює для багатьох дівчаток реалізацію власного потенціалу в дорослому віці і відтак уповільнюється економічний і соціальний прогрес суспільства і країни. Основними таким факторами є:

Вимушене переселення. В Україні налічується понад 1,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Кризові ситуації значно серйозніше впливають на жінок і дівчаток-підлітків;

Підліткова вагітність. Дівчатка-підлітки в Україні мають в три рази більше шансів завагітніти в порівнянні із цим показником у Західній Європі. Це негативно позначається на перспективах на життя і здоров'ї матері і дитини;

Молоді жінки, які суміщають роботу і виховання дитини, стикаються з серйозними труднощами тому, що батьківські відпустки по догляду за дитиною є недостатніми і традиційна суспільна гендерна роль жінок утримує їх від продовження професійної кар'єри після народження дитини.

Без внеску сьогоднішніх десяти-річних дівчаток, 17 Глобальних цілей сталого розвитку, реалізація, яких запланована на 2030 рік, можуть бути не досягнуті.

Презентація ДПСН в Україні була проведена в формі творчого майстер-класу, де 15 дівчат із сімей вимушених переселенців мали змогу намалювати свої мрії та розказати про них. У презентації також взяла участь Керівник Департаменту з підвищення конкурентоспроможності Харківського регіону Белявцева Вікторія Володимирівна, яка також підкреслила важливість всебічного розвитку дівчат для подальшого забезпечення можливостей їх реалізації у майбутньому.

Читайте повну версію Доповіді про стан народонаселення у 2016 році та Доповнення до Доповіді для країн Східної Європи і Центральної Азії.

***

Про ФН ООН

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи - безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Діяльність ФН ООН фінансується з добровільних внесків урядів, міжнародних організацій, компаній та фізичних осіб. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Сергій Прохоров, Спеціаліст по комунікаціях, ФН ООН Україна, sprokhorov@unfpa.org

Йенс-Хаген Ещенбаехер, Регіональний офіс ФН ООН для країн Східної Європи і Центральної Азії

Tel:  +90 549 748 36 55; eschenbaecher@unfpa.org

 

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги