Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

ФН ООН підтримав ініціативу Генерального секретаря ООН "Оранжевий день" 25 листопада 2016

У Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок ФН ООН підсвітив оранжевим Монумент Незалежності

25 листопада 2016, Київ - у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, на Майдані Незалежності оранжевим кольором підсвітили Монумент Незалежності. Захід організовано Фондом народонаселення ООН (ФН ООН) у рамках всесвітньої ініціативи Генерального секретаря ООН «Оранжевий день». Цією акцію Україна розпочала всесвітню кампанію «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок». Під час заходу було проведено короткий прес брифінг за участю представників Міністерства соціальної політики, Координатора системи ООН в Україні, представників Фонду народонаселення ООН та МБФ "Українська фундація громадського здоров’я".

 «Світові лідери прийняли 17 Глобальних цілей сталого розвитку для досягнення до 2030 року. Це історична подія, оскільки вперше насильство щодо жінок та дівчат погоджено як окрема ціль, – сказав Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні. – Започаткована Генеральним Секретарем ООН ініціатива «Оранжевий день» відкриває всесвітню кампанію «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок». Разом із Генеральним Секретарем ООН, в умовах конфлікту в Україні , ми закликаємо всіх докладати зусиль щоб зупинити насильство щодо жінок».

Для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі проходить кампанія «16 Днів проти насильства щодо жінок». Вона починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є порушенням прав людини.

 «Нещодавно Верховна Рада України затвердила у першому читанні нову версію Закону Україну «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який відповідає міжнародним стандартам. У тому числі – вимогам Стамбульської конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством, – сказала Наталя Федорович, Заступник міністра соціальної політики України,Однак, незважаючи на суттєву підтримку міжнародної спільноти,  інтерес та політичну волю, нам є над чим працювати далі. Зокрема, шукати адекватні та стійкі ресурси для впровадження ефективних програм і практик, які зроблять позитивні зміни в житті жінок і дівчат».

Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, громадських активістів, необхідні також зміни громадської думки в бік неприйнятності насильства над жінками. Треба, щоб кожен розумів, що насильство нічим не можна виправдати. Його не треба терпіти й не можна замовчувати.

 «Особливо складна ситуація зараз на Сході України, в уражених конфліктом регіонах. Майже 80% потерпілих від насильства жінок ніколи не звертались по допомогу. Ми розуміємо, що це відбувається через страх осуду, складність процедур та часто недоступність послуг, – зазначив Каспар Пік, Представник Фонду народонаселення ООН в Україні, – Тому у 5 cхідних областях України ФН ООН разом з УФГЗ ми створили 26 мобільних бригад з надання психо-соціальної допомоги жінкам, постраждалим від насильства. Як результат, за рік понад 10 тисяч жінок отримали психосоціальну допомогу».

У заході також взяла участь Народний Депутат України Ірина Луценко. «Важко переоцінити важливість проблеми насильства щодо жінок, особливо зараз у такий складний час для нашої країни. Проте перш за все кожна окрема людина повинна усвідомлювати, що замовчування насильства щодо жінок веде тільки до погіршення ситуації. Ми маємо відкрито говорити про цю проблему. Це особливо потрібно усвідомити в період конфлікту на сході країни, що викликало хвилю тимчасово переміщених осіб та учасників бойових дій з посттравматичним синдромом. Все це є додатковим фактором, який підвищує вірогідність насильства в родинах і тому це питання переходить до національної безпеки. Саме тому запобігання домашньому насильству та вироблення в суспільстві нульової толерантності до такого насильства має стати державною політикою» - зазначила Ірина Луценко.

«Насильство щодо жінок – найпоширеніше порушення прав людини в світі. В Україні щороку реєструють понад 100 тисяч звернень від жінок з приводу насильства в сім’ї. Оскільки по допомогу звертається тільки одна з п’яти потерпілих, реальна кількість випадків насильства сягає до півмільйона, – сказала Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», – Насильство щодо жінок має тяжкі короткострокові та довгострокові наслідки для самої жінки, родини та суспільства. Це комплексна проблема, яку потрібно вирішувати на рівні громади і держави».

Про ФН ООН

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи - безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Діяльність ФН ООН фінансується з добровільних внесків урядів, міжнародних організацій, компаній та фізичних осіб. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Сергій Прохоров, Спеціаліст по комунікаціях, ФН ООН Україна, sprokhorov@unfpa.org

Марина Грудій, 097 759 96 85, Maryna.Grudiy@healthright.org

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги