Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Мир у родині - мир у країні 25 листопада 2016

У Краматорську ФН ООН відкрив мурал до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок

25 листопада, Краматорськ - у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок на вул. Дворцова, 42, Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) відкрив новий мурал, що має стати символом миру у кожній родині міста та регіону. Мурал було створено ФН ООН за підтримки місцевої влади м. Краматорська та Донецької області. Цією акцію Україна розпочала всесвітню кампанію «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок».

Під час заходу було проведено короткий прес брифінг за участю представників Фонду народонаселення ООН, Української фундації громадського здоров’я (УФГЗ), мерії та обласної державної адміністрації. Усі учасники заходу поставили оранжевий відбиток своєї долоні під муралом на знак неприйняття домашнього насильства та насильства щодо жінок.

«В Україні щороку реєструють понад 100 тисяч випадків насильства щодо жінок. Майже 80% потерпілих від насильства жінок ніколи не звертались по допомогу. Особливо складна ситуація зараз на Сході України, в уражених конфліктом регіонах, – сказала Олена Кочеміровська, Старший координатор программ ФН ООН в Краматорську. –Тому у 5 Східних областях України ФН ООН разом з УФГЗ створив 26 мобільних бригад, які за рік надали соціальну та психологічну допомогу понад 10 тисячам потерпілих від насильства жінок. Сьогодні ми відкриваємо цей мурал, щоб сказати «ні» насильству щодо дівчат та жінок».

Для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі проходить кампанія «16 Днів активізму проти насильства щодо жінок». Вона починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є порушенням прав людини.

«Подолання насильства щодо жінок – складне завдання, вирішення якого потребує комплексного підходу, – сказав Ігор Стокоз - Заступник Голови Донецької ОДА. – В умовах збройного конфлікту кількість випадків насильства щодо жінок зростає. Ми вдячні за підтримку в цій нелегкій роботі міжнародним організаціям, зокрема ФН ООН та УФГЗ».

Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, громадських активістів, необхідні також зміни громадської думки в бік неприйнятності насильства щодо жінок. Треба, щоб кожен розумів, що насильство нічим не можна виправдати. Його не треба терпіти й не можна замовчувати.

«Дуже важливо привертати увагу до проблеми насильства щодо жінок, - зазначила Лілія Золкіна Начальник управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА, - тільки якщо кожен буде усвідомлювати важливість проблеми ми зможемо подолати її.»

«Відкриттям цього муралу наше місто приєднується до міжнародного руху з подолання насильства щодо жінок і домашнього насильства,зазначила Наталія Чукова – Заступник Мера Краматорська. – Таким чином ми засвідчуємо свою готовність боротися з цим негативним явищем, як на рівні міста, так і нарівні кожної родини».

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок відзначається що року 25 листопада та є першим з наступних «16 Днів проти гендерного насильства», протягом яких уряди, міжнародні організації та організації громадянського суспільства з усіх країн світу мобілізують ресурси для місцевих і національних заходів для запобігання та викорінення насильства щодо дівчат та жінок.

Про ФН ООН. Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи - безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook. За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:

Тимур Халілов, 066 626 99 55, tkhalilov@unfpa.org
Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги