Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Постраждалі від гендерно-обумовленого насильства в уражених конфліктом східних областях україни можуть залишитися без такої необхідної соціально-психологічної допомоги та медичних послуг 02 березня 2017

Тисячі найбільш вразливих жінок можуть втратити доступ до життєво необхідних послуг

Менш ніж за місяць тисячі найбільш вразливих жінок та дівчат-підлітків, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, можуть втратити доступ до життєво необхідних послуг соціально-психологічної та медичної допомоги, зважаючи на те, що довгострокова діяльність Фонду народонаселення ООН в Україні щодо реагування на негайні гуманітарні потреби, опинилася під серйозною загрозою за відсутності фінансування на 2017 рік.

На сході України існує значний ризик гендерно-обумовленого насильства (ГОН), особливо у районах поблизу «лінії розмежування». Висока концентрація військових та воєнізованих груп, у поєднанні зі швидким зростанням кількості зброї, слабкістю правоохоронних органів і безкарністю злочинців, збільшили ризик ГОН, особливо для жінок-ВПО та дівчат-підлітків. Низький рівень повідомлення випадків ГОН додатково посилює вразливість.

Від початку конфлікту Фонд народонаселення ООН в Україні надає гуманітарну допомогу через реалізацію багатоцільової програми, спрямованої на задоволення потреб жінок та дівчат-підлітків у сферах запобігання і протидії гендерно-обумовленому насильству та охорони репродуктивного здоров’я, насамперед, шляхом забезпечення доступу населення до життєво необхідної соціально-психологічної допомоги та медичних послуг, особливо у віддалених населених пунктах та районах уздовж контактної лінії.

  • 14 600 постраждалих від гендерно-обумовленого насильства отримали соціально-психологічну допомогу, що надається 26 мобільними бригадами у 5 областях. Для більш як 60% постраждалих це був перший і чи не єдиний шанс отримати таку необхідну допомогу. Гендерно-обумовлене насильство залишається прихованою проблемою, а тому робота мобільних бригад соціально-психологічної допомоги є надзвичайно важливою для допомоги постраждалим від насильства
  • Лише протягом жовтня-грудня на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації отримано 12 878 дзвінків та надано відповідну кількість психологічних консультацій постраждалим від насильства. Понад 65% усіх дзвінків надходило вночі та протягом вихідних, приблизно 5% – з непідконтрольних уряду України територій. Постраждалих також перенаправляли для отримання допомоги до інших служб, у тому числі мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Підтримка ФН ООН забезпечила цілодобове функціонування «гарячої» лінії (наразі 66% дзвінків надходять вночі)
  • Перші постраждалі вже отримали допомогу в тимчасовому притулку для потерпілих від гендерно-обумовленого насильства, відкритому в Харкові у листопаді 2016 року. ФН ООН надає підтримку місцевим органам влади щодо відкриття аналогічних закладів для постраждалих від насильства у Кривому Розі та Бердянську, а також у Донецькій та Луганській областях
  • Понад 300 000 осіб охоплено протягом 2016 року в рамках широкомасштабної інформаційної та просвітницької кампанії «Розірви коло», спрямованої на підвищення рівня обізнаності щодо проблеми ГОН та наявних послуг для допомоги постраждалим від нього
  • Більш як 120 000 жінок отримали безкоштовну допомогу з охорони материнського та репродуктивного здоров’я завдяки 528 медичним наборам, 68 000 гінекологічних наборів, а також медичному обладнанню, доставленим ФН ООН до пологових будинків на сході України. Понад 7 мільйонів презервативів було розповсюджено з метою попередження ВІЛ та ІПСШ і запобігання небажаних вагітностей серед найбільш вразливих категорій жінок.

ФН ООН потребує 3.3 млн. доларів для продовження роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, створення притулків для потерпілих від насильства, забезпечення доступу до послуг з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я для внутрішньо переміщених і постраждалих від конфлікту жінок та дівчат-підлітків в умовах триваючої кризи.

Детальна інформація тут:

Проекти ФН ООН в рамках Плану гуманітарного реагування на 2017 рік: https://ops.unocha.org/projects.aspx?appealid=2892&type=my

Гуманітарна діяльність ФН ООН в Україні: www.unfpa.org.ua/eng/humanitarian_response/project%20brief.html

Наші контакти:

Представник ФН ООН в Україні, Каспар Пік: peek@unfpa.org

Координатор проекту, Людмила Шевцова: shevtsova@unfpa.org

Історія Тетяни.png

Тисячі людей, які постраждали від конфлікту на сході України, були або свідками, або ж пережили гендерно-обумовлене насильство (ГОН). Мобільні бригади ФН ООН допомагають розірвати коло мовчання і допомогти жертвам насильства загоїти їх фізичні та психологічні рани.

Особливо гостро ситуація на сході впливає на внутрішньо переміщених осіб (ВПО), таких як Тетяна, яка разом зі своєю сім’єю жила у Донецькій області до початку конфлікту, що кардинально змінив життя її родини. Після того, як чоловік Тетяни відмовився приєднатися до збройного угруповання, його викрали бойовики, тримали в себе дві чи три доби, били й знущалися. Тетяна також постраждала від нападу бойовиків, які вибили їй передні зуби та порізали обличчя. Після погроз останніх вчинити розправу над дітьми, сім’я терміново виїхала до Харковa.  На жаль, після переїзду труднощі Тетяни не завершилися. Її чоловіка переслідували пережиті жахи – це, у свою чергу, призвело до параної та проявів агресії. Подружжя вирішило тимчасово не жити разом, щоб далі не травмувати дітей. Саме тоді психолог Світлана Таванцева, співробітник мобільної бригади ФН ООН, познайомилась із Тетяною, яка шукала соціальної та психологічної підтримки. Тетяна попросила про допомогу у пошуках житла, а вже потім розповіла свою історію.

Мобільна бригада Таванцевої скоординувала Тетяну із харківською асоціацією великих сімей «АММА», а також із громадською організацією, які допомогли їй знайти постійне місце проживання у Харківській області. Їхнє нове житло знаходиться за 70 кілометрів від Харкова, сільрада пішла назустріч. У сільраді їх приймають по-дружньому, та й так селу добре, адже там складна демографічна ситуація, більше літніх людей. Тетяна більше не почувається самотньою. Більше того, вона навіть почала допомагати іншим сім’ям, які потрапили у схожу ситуацію. Це, як каже психолог Світлана, те, що підтримало жінку морально.

Перенаправлення сімей до відповідних служб є одним із завдань мобільних бригад ФН ООН.

Про ФН ООН

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи - безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Діяльність ФН ООН фінансується з добровільних внесків урядів, міжнародних організацій, компаній та фізичних осіб. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги