Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

ФН ООН провів семінар "Ґендерно обумовлене насильство: що потрібно знати орнанізаціям, які працюють з ВПО та громадами" 19 травня 2017

Протягом 15-16 травня 2017 року Фонд народонаселення ООН разом із Радою Європи в Україні провів семінар на тему "Ґендерно обумовлене насильство: що потрібно знати організаціям, які працюють з ВПО та громадами" у Луганській і Донецькій областях.

C:\Users\lompas\Google Диск\[iDocs]-Ukraine-Documents\Ukraine CO share\Communications\Communications-2017\PHOTOS\15-16 May -\IMG_20170515_095938.jpg

Фото: ФН ООН

Даний семінар було проведено у м. Сєвєродонецьк (Луганська обл.) та м. Краматорськ (Донецька обл.). Метою семінару було підвищити обізнаність надавачів послуг ВПО щодо проблеми насильства проти жінок і ґендерно обумовленого насильства (ҐОН), поінформувати щодо проблеми сексуального насильства в умовах військового конфлікту в Україні, окреслити перспективи законодавчих змін у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. Окрім цього, учасники були поінформовані щодо можливостей, ресурсів та напрацювань у сфері ҐОН на місцевому рівні. Семінар проводився у рамках діяльності сабкластеру з питань ґендерно обумовленого насильства, координаційної платформи для спільного реагування на випадки насильства за ознакою статі і виробітки узгоджених стратегій у зазначеній сфері.

  C:\Users\lompas\Google Диск\[iDocs]-Ukraine-Documents\Ukraine CO share\Communications\Communications-2017\PHOTOS\15-16 May -\IMG_20170515_151239.jpg

Фото: ФН ООН

Олена Кочемировська, координаторка саб-кластеру та старша координаторка з питань гуманітарного реагування ФН ООН на Сході України, розповіла учасникам про основні види ҐОН, основні ланки взаємодії і вплив військового конфлікту на загострення цієї проблеми, а також щодо методів реагування на дану проблему. Наталя Пилипів, співробітниця управління Верховного комісара ООН по правах біженців (UNHCR) презентувала звіт Моніторингової місіїї ООН з прав людини в Україні щодо сексуального насильства у військовому конфлікті. Ганна Христова, керівниця проекту Ради Європи в Україні «Посилення захисту прав людини ВПО в Україні», розповіла про кореляцію між ҐОН та проблемою внутрішнього переміщення, а також представила стандарти Ради Європи щодо реагування на насильство щодо жінок та домашнє насильство. Також під час семінару відбулася панельна дискусія на тему міжвідомчого реагування на ҐОН, у ході яких учасники обговорили діяльність Координаційних рад з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Крім того, присутні змогли почути про наявні місцеві ресурси та можливості, що можуть стати у нагоді для всіх надавачів послуг ВПО та постраждалим від ҐОН, а також обговорити напрями зміцнення співпраці.  

Окрім того, учасникам семінару було надано інформацію про роботу мобільних бригад, які надають психосоціальну допомогу постраждалим від насильства у східних областях України, а також про роботу анонімних пунктів медико-соціальної допомоги у Донецькій та Луганаській областях, які почали свою діяльність 23 березня 2017 року.

Близько 40 учасників відвідали кожен із семінарів. Серед учасників представники органів соціального захисту, управлінь у справах сім’ї та молоді, системи охорони здоров’я, національної поліції, Бюро та Центрів безоплатної правової допомоги, громадських організацій, які надають підтримку переселенцям та особам, постраждалим від гендерно обумовленого насильства.


На додачу, такий самий захід планується 30 травня 2017 року у Дніпропетровську.

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги