Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

ФН ООН та Мистецький Арсенал провели соціальну акцію «Тату, почитай мені!» 23 травня 2017

У рамках міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Фонд народонаселення ООН провів інтерактивні читання дитячих книжок

У рамках міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Фонд народонаселення ООН провів інтерактивні читання дитячих книжок протягом 18-20 травня, 2017 року. Відомі татусі пропонували послухати книжки маленьким відвідувачам літературно-мистецького заходу.

Фото: ФН ООН / The Gate Agency  

Зокрема, казки оповідали Влад Яма, Євген Кошовий, Тарас Тополя, Олег Скрипка, Василь Вірастюк та інші. Також зірки поділилися своїми секретами виховання дітей із батьками малечі. Спеціальними гостями ФН ООН були дітки з обмеженими можливостями, такі як Дмитро Ружевич, який є наймолодшим в Україні директором бібліотеки.

Залучення чоловіків до процесу виховання надзвичайно важливе. Міжнародні дослідження доводять, що активна участь татусів у догляді за дітьми сприяє покращенню стосунків у родині, впевненості та успішності малят.

Українські татусі, на жаль, поступаються європейським, де чоловіки проводять більше часу з дітьми, а також частіше беруть декретну відпустку. Середньостатистичний тато в Україні проводить з дитиною приблизно 4 хвилини на день. Цим українські родини значно відрізняються від, наприклад, шведських, де для чоловіка вийти в декрет радше є нормою, ніж винятком. За результатами опитування компанії “GfK”, 80% українських чоловіків похилого віку шкодують про те, що проводили з дітьми так мало часу.

Фото: ФН ООН / The Gate Agency  

З огляду на ситуацію, Фонд народонаселення ООН провів соціальну акцію "Тату, почитай мені!”. Метою заходу є показати, що чоловіки, так само як і жінки, можуть і хочуть займати активну позицію у вихованні дітей. Зіркові учасники акції розповіли про свої родини:

Влад Яма: «Коли я вдома, намагаюся якомога більше часу проводити з сином: грати з ним в хованки, купати його, читати з ним. Особливо ми полюбляємо читати вголос вірші про тварин.  Своїм головним досягненням я вважаю саме батьківство. Це своєрідна посвята, становлення як справжнього чоловіка, і в той же час - це величезна відповідальність, божевільна радість і зовсім інше, більш повне сприйняття життя».

Олег Скрипка: «На мій погляд, читати дітям книжки дуже важливо, у цьому є щось магічне та генетично важливе».

Євген Кошовий: «У вільний час читаємо з дочками. Намагаємося з дружиною долучати їх до цієї культури з дитинства. Варя вже читає сама. Ще не дуже добре, але читає. А Серафимі поки що читаємо ми».

Фото: ФН ООН / The Gate Agency  

Тарас Тополя: «Мені доводиться досить часто залишатися вдома і доглядати за старшим сином Романом. І старшому, і молодшому [сину] бракує моєї присутності та уваги, тому коли я вдома, намагаюсь бути з обома якомога більше».

Василь Вірастюк: «Дуже часто читаємо з синами, переважно енциклопедії. Коли читаю, намагаюсь змінювати голоси головних героїв, щоб їм було цікавіше. Запитую нещодавно друга: «Ти коли читав останній раз своєму малому?» «А навіщо? — він мене запитує. — Є ж телевізор». І в цьому проблема, адже він вже втратив контакт з дитиною. Так не повинно бути».

Фото: ФН ООН / The Gate Agency  

Усі фото доступні за посиланням: https://flic.kr/s/aHsm1eUKDr

Фотогалерея

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги