Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

"Hack4Good": працюємо над збільшенням дівчат у STEM 23 жовтня 2017

21-22 жовтня у Києві відбувся фінал хакатону для дівчат у ІТ і дизайні

Більше тридцяти дівчат з різник куточків України взяли участь у всеукраїнському хакатоні “Hack4Good”, де протягом 21-22 жовтня працювали над створенням ІТ-рішень для збільшення кількості дівчат у STEM  (наука, технології, інженерія, математика).

GATE_KV_DSC_7134.jpg

Фото: The Gate Agency

Даний захід проводився з метою привернення уваги до важливості включення дівчат у STEM-спільноту на рівні з хлопцями, оскільки саме у цій сфері спостерігається не рівномірне представлення чоловіків та жінок. Наприклад, за даними ґендерного бюджетного аналізу програм, у вищих навчальних закладах за спеціальністю інформатика та обчислювальна техніка навчається 80,5% чоловіків та лише 19,5% жінок. Така різниця  у подальшому збільшує розрив у оплаті праці, який наразі в Україні становить 26%. Українські дівчата вірять, що розвіювання ґендерних стереотипів допоможе їм розвивати кар'єру у цій сфері (опитування UNFPA та U-Report – див. більше тут).

Організатори події урочисто відкрили хакатон, надихаючи учасниць своїми промовами. “Ми вже другий рік поспіль займаємось темою залучення дівчат до STEM-освіти, бо саме у цій сфері їх не вистачає. Коли ми читали ваші мотиваційні листи, ще раз пересвідчилися, що це правда. Наприклад, у одному з них було написано: “Я знаю, що моя родина підтримає мене у всьому, але все рівно доводиться іноді боротися”. Ми не хочемо, щоб дівчата боролися, а ми хочемо, щоб дівчата вірили у свої сили” - сказала Марина Саприкіна, засновниця “Дівчата STEM” і директорка Центру “Розвиток КСВ”. Представник Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Каспар Пік звернув увагу на важливість ґендерної рівності в економіці: “Нова економіка все більше стає прив'язаною до технологій і науки. Ми знаємо, що у STEM-спільноті люди мають можливість заробляти більше. Якщо жінки матимуть вищі зарплати, вони почуватимуть себе більш економічно незалежними, що є дуже важливо”.

Фото: The Gate Agency

На презентацію проектів та нагородження переможниць хакатону завітала пані Герміне Поппеллер Посол Австрії в Україні, яка вітала в учасниць бажання працювати над своїми ІТ-ідеями надалі: “Будучи тут з вами, я бачу що Україна має чудовий потенціал. Я сподіваюся, що ці молоді і розумні дівчата найближчим часом стануть надихаючим прикладом для наступних поколінь”.  

Фото: The Gate Agency

Проектом-переможцем хакатону стала команда “GirlIt”, яка запропонувала мобільний додаток для Android, що служитиме пошуковим інструментом для дівчат, які цікавляться STEM-спеціальностями. Завдяки позначці локації цей додаток допоможе знаходити однодумиць, обмінюватися ідеями і досвідом. На думку переможниць, проблема нерівномірного представлення дівчат у STEM полягає у тому, що дівчата мало обізнані про можливості у цій сфері і не вірять у свої сили через стереотипи, які насаджують їм ще з самого дитинства. Їхній додаток зможе допомогти подолати цю проблему і популяризовувати STEM серед дівчат.       

Фото: The Gate Agency

Захід “Hack4Good” організували UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні разом із Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за фінансової підтримки посольства Австрії в Україні, а також у партнерстві з компанією SAP Ukraine і MacPaw. Даний захід відбувся у рамках співпраці UNFPA з Інститутом модернізації змісту освіти та на виконання однієї із Цілей Сталого Розвитку ООН: досягнення ґендерної рівності та надання рівних можливостей розвитку.

Усі фото з події дивіться за посиланням: https://flic.kr/s/aHskqdrDMm 

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги