Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Фонд ООН у галузі народонаселення підтримав проведення Першого Українського Жіночого Конгресу 23 листопада 2017

22 листопада 2017 року в Києві почав свою роботу Перший Український Жіночий Конгрес

22 листопада 2017 року в Києві почав свою роботу Перший Український Жіночий Конгрес

Фото: Український Жіночий Конгрес

Перший Український Жіночий Конгрес, організований за ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості», зібрав більше  триста найактивніших і найуспішніших жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа. Основою метою заходу є об’єднати учасників довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства, як базового елементу сталого розвитку України. Протягом двох днів у рамках конгресу відбулося сім панельних дискусій з питань посилення політичної і громадської участі жінок на різних рівнях, залучення жінок до процесу миротворчості та сектору безпеки, боротьби із ґендерно зумовленим насильством, а також подолання ґендерних стереотипів та популяризування ґендерної освіти.

У тематичних обговореннях взяли участь перші особи держави, представники Уряду, українські та іноземні парламентарі, представники міжнародних організацій, українські та міжнародні експерти та експертки. На Конгресі було проведено три дискусійні платформи «Роль жінки в суспільно-політичному житті країни: погляд зсередини та погляд зовні», «Жінки, мир та безпека», «Втомились мовчати! Запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству проти жінок».

На третій дискусійній платформі спікери та спікерки привернули увагу до необхідності ратифікації Україною Стамбульської конвенції, а також обговорили міжнародний досвід подолання гендерно-зумовленого насильства. У цій дискусійній платформі взяла участь Андреа Сеп, членкиня Палати депутатів Парламенту Румунії і членкиня Комісії з рівних можливостей жінок і чоловіків у Палаті Депутатів, спеціально запрошена гостя Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Експертка поділилася досвідом проблеми насильства щодо жінок у її країні: «Дослідження показують, що одна з трьох румунських жінок зазнають домашнього насильства. Кожні 30 секунд жінку б'ють чи зневажають у Румунії. У результаті, щорічно помирає 200 жінок від насильства у моїй країні » (прим.: в Україні щорічно помираємо 600 жінок згідно із даними UNFPA). Пані Сеп грає дуже активну і важливу роль у впровадженні антидискримінаційної політики у Румунії, а також ще з 2013 року на загальнонаціональному рівні бореться із домашнім насильством, розрорбивши і впроваджуючи кампанію «Насильство проти жінок».  

На фото: Андреа Сеп (зліва) і Олена Кочемировська (справа)

До обговорення теми домашнього насильства також долучилася Олена Кочемировська, старша координаторка з питань гуманітарного реагування у східних областях Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). У своїй спеціальній промові пані Олена розповіла про інформаційну кампанію “Розірви коло”, яка з 2015 року впроваджується UNFPA в Україні, а також розповіла про дослідження "Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні", презентоване UNFPA восени цього року. «Фонд ООН у галузі народонаселення сприяє створенню системи надання медичних, психологічних, соціальних, правових послуг, які будуть максимально доступні для тих, хто пережив насильство, навіть у найвіддаленіших населених пунктах в Україні. Запорукою ефективності таких послуг є наявність кваліфікованих фахівців, достатня кількість відповідних інституцій, обізнаність людей про можливість отримати допомогу і довіра до тих, хто надає таку допомогу», – зазначила пані Олена. У своїй промові вона також відмітила важливість міжвідомчого співробітництва між органами охорони здоров'я, соціальної сфери, правоохоронців і поліції, над яким активно працює UNFPA, провівши вже п'ять трінінгів у Краснопавлівці, Маріуполі, Харкові, Кривому Розі на дану тему.

Перший Український Жіночий Конгрес - це важливий крок назустріч гендерній рівності та розширенню прав і можливостей для жінок в Україні. Фонд ООН у галузі народонаселення мав за честь підтримати і бути учасником Конгресу.  

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги