Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Флешмоб 16 українських міст до глобальної кампанії UNiTE "16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства" 27 листопада 2017

16 українських міст долучилося до всеукраїнського флешмобу в рамках старту кампанії “16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства”.

Фонд ООН у галузі народонаселення до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок залучив українські міста до всеукраїнського флешмобу в рамках старту глобальної кампанії UNiTE “16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства”.

Фото: Представництво ООН в Україні / Андрій Крепких

У Києві, Харкові, Дніпрі та Вінниці та інших дванадцяти містах України було підсвічено помаранчевим кольором визначні архітектурні об’єкт, а сотні учасників дійств взяли участь у флешмобі із парасольками як символ боротьби проти насильства щодо жінок і дівчат. Заходи відвідали представники місцевої влади, міжнародних та громадських організацій та усі, хто прикладає зусилля для подолання проблеми насильства в Україні.

90 % гендерного насильства спрямовуються саме проти жінок та дівчат. Згідно з дослідженням Фонду ООН у галузі народонаселення, щорічно в Україні близько 600 жінок гине внаслідок насильства, а для економіки ці збитки складають $208 млн. на рік.

У Києві помаранчевим на один вечір став Монумент Незалежності.

«Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Одним з важливих кроків щодо зміцнення заходів, спрямованих на ліквідацію насильства щодо жінок та дівчат в Україні є ратифікація Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської конвенції). Разом нам потрібно працювати над тим, щоб у кожного українця було розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним», - зазначив Ніл Вокер, Координатор Системи ООН в Україні, Гуманітарний координатор, який взяв участь у київському флешмобі.

Фото: Представництво ООН в Україні / Андрій Крепких

До кампанії приєдналась Анастасія Мельниченко, письменниця та журналістка, ініціаторка кампанії в соціальних мережах «Я не боюсь сказати» та авторка однойменної книжки: «Насильники почуватимуться безпечно допоки жінки мовчатимуть, а жінки мовчатимуть допоки на них перекладатиметься провина за те, що сталося: спровокувала, надто відверто була одягнена, пізно поверталася додому сама тощо. До сих пір жертви самі несуть тягар сорому за насильство, а насильники продовжують безкарно жити. Саме тому ми маємо говорити, ламаючи сором і заборони».

У Харкові помаранчевим кольором забарвився Пам'ятник Незалежності «Україна, що летить». Близько сотні харків’ян розкрили помаранчеві парасолі як вияв неприйняття насильства щодо жінок та дівчат. Ірина Луценко, народна депутатка, на символічному заході у Харкові закликала піднімати проблему насильства, апелюючи цифрами про постраждалих: «З 2015 року в Україні за допомогою мобільних бригад  Фонду ООН у галузі народонаселення, які працюють у 5 регіонах України, звернулося більше 24 тисяч жінок, що говорить про важливість та масштабність проблеми».

Фото: Представництво ООН в Україні / Олександр Гунько

Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична наголосила: «Сьогодні Харківщина долучилася до цієї акції та каже своє рішуче «ні» насильству щодо жінок. Ми розуміємо, що ця проблема в Україні є. Але наша головна сила – в тому, що ми її не замовчуємо. Кожна жінка має бути захищеною. На Харківщині є суспільне розуміння того, що ми маємо сформувати нульову терпимість до насильства».

Заступниця міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, Світлана Горбунова-Рубан подякувала Фонду ООН у галузі народонаселення за активність та наголосила, що окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, необхідні також зміни в свідомості кожного українця та розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним: «Те, наскільки сильне явище насильства залежить від кожного, хто прикладає зусилля задля вирішення цієї проблеми».

Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення, звернувся із закликом до чоловіків: «Саме ми маємо сказати, що не будемо проходити повз це явище, адже на даючи іншим його вчиняти ми його подолаємо».


У Дніпрі флешмоб біля будівлі Міської ради урочисто відкрив Костянтин Бойчук, спеціаліст з питань гуманітарного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення у Дніпропетровській і Запорізькій областях:“Ґендерно зумовлене насильство є проблемою прав людини, що має серйозні негайні та довгострокові наслідки. 22% жінок у віці 15-49 років хоч раз у житті зазнавали принаймні однієї форми насильства, згідно із даними Фонду ООН у галузі народонаселення».

Фото: Представництво ООН в Україні / Олександр Мишко

Представник Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова зазначила: “Протидія насильству щодо жінок та дівчат є пріоритетним напрямом роботи поліції. Закликаю вас звертатись за допомогою. Поліція стоїть на варті 24/7 для вашої безпеки. Сьогодні кожен поліцейський чи поліцейська Дніпропетровщини готові надати допомогу жінкам, що зазнають насильства».

На заході також були представники місцевої влади Сливна Валентина, виконуюча обов’язки директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА, і Соколова Ганна, заступниця директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради, а також представники громадських організацій, які висловили свою підтримку акції проти насильства.

Учасники обговорили ситуацію щодо ратифікації урядом України Стамбульської конвенції, зазначивши, що обов’язком кожної демократичної європейської держави є повне викорінення насильства в усіх його формах, а також створення системи його запобігання, забезпечення відповідними послугами постраждалих та належного покарання винних.


Вінниця також голосно сказала своє «Ні насильству», підсвітивши помаранчевим кольором Вінницьку обласну державну адміністрацію.

Фото: Представництво ООН в Україні / Олександр Санакоев

У прес-конференції взяли участь Станіславенко Людмила Анатоліївна, депутатка обласної ради, Мельник Олександр Васильович, заступник директора департаменту соціальної та молодіжної політики, Стоянова Олена Володимирівна, директорка Вінницького обласного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді, Шведа Віталій Михайлович, представник Головного управління національної поліції, Наталія Сергієнко, голова громадської організації «Бюро інституційного розвитку».

Фото: Представництво ООН в Україні / Олександр Санакоев

За сприяння агенцій ООН 16 міст України долучилися до флешмобу, серед яких: Краматорськ, Сєвєродонецьк, Слов’янськ, Чернігів, Перечин, Кропивницький, Маріуполь, Житомир, СУми, Хмельницький, Ужгород, Луцьк, Львів. Проте численні українські міста виявили небайдужість до проблеми, самостійно підсвітивши будівлі, так, наприклад, помаранчевою 24 листопада стала і Острозька міська рада та Івано-Франківська обласна державна адміністрація. У Тернополі, Полтаві, Рівном, Чернівцях були проведені засідання та зустрічі присвячені старту кампанії.

Більше фото доступні за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmavpvwP


Довідка:

Кампанія UNiTE “16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства” офіційно починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня, для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є великим порушенням прав людини.

Тема глобальної кампанії 2017 року - “Ніхто не залишиться поза увагою: ліквідація насильства щодо жінок та дівчат”, відображає прагнення Кампанії UNiTE, яку ініціював Генеральний секретар ООН, звільнити світ від насильства щодо жінок та дівчат.

Більш детальна інформація про календар подій в рамках 16 днів активізму та інформаційний бюлетень з актуальною статистичною інформацію про насильство в Україні доступні на сайті Представництва ООН.

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги