Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

У Слов’янську відкриється притулок для жінок, які постраждали від насильства 05 лютого 2018

7 лютого о 17:50, конференц-зала Донецької ОДА, м. Краматорськ

Прес-анонс

У Слов’янську відкриється притулок для жінок, які постраждали від насильства

7 лютого 2018 року у Слов‘янську відкриється притулок для жінок – центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження.

Фото: UNFPA / Макс Левін

Заклад стане безпечним місцем, де жінки, які зазнали домашнього, сексуального або ґендерно зумовленого насильства, зможуть перебувати певний час та отримати необхідну психологічну, соціальну та правову підтримку для відновлення власних внутрішніх ресурсів та прийняття рішень щодо подальшого життя.

Прес-конференція з нагоди відкриття центру  відбудеться 7 лютого о 17:50 у конференц-залі  Донецької обласної державної адміністрації (м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6). Акредитація представників ЗМІ обов’язкова за посиланням до 6 лютого 17:00.   

У прес-конференції візьмуть участь:

  • Павло Жебрівський, голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації;
  • Беренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні;
  • Янтомас Хімстра, директор Програми розвитку ООН в Україні;
  • Каспар Пік, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні;
  • Віктор Воропаєв, заступник міського голови Слов'янської міської ради;
  • Юрій Балаболка, директор Донецького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
  • Марина Глущенко, виконавча директорка ГО «Ліга соціальних працівників».

Відкриття такого центру розширює можливості як для постраждалих від насильства, так і для органів та служб (соціальних, правоохоронних, правових), які мають реагувати на випадки насильства проти жінок.

На тлі нещодавно прийнятого закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який передбачає створення достатньої кількості притулків для жертв домашнього насильства, відкриття такого центру у Донецькій області має важливе значення і може стати початком створення цілої мережі таких закладів.

Згідно з міжнародними стандартами, одне місце у притулку має припадати на 7 500 – 10 000 осіб населення. За статистикою, більше 20% осіб, які пережили насильство потребують тимчасового притулку та соціально-психологічної допомоги.

З метою створення центру було здійснено капітальний ремонт та обладнання приміщення площею 150 м2 за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН. Загальна вартість ремонтних робіт складає 1 105 624,00 тис. грн: 250 000, 00 грн – міський бюджет та 855 624,00 грн – фінансова підтримка ПРООН / ЄС.

Подальша робота центру упродовж року підтримуватиметься Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Загальна сума виділених коштів складає близько 1 550 080, 00 тис. грн. Робота здійснюватиметься у тісній співпраці з міською та обласною владою, Донецьким обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також неурядовими партнерами, зокрема ГО «Ліга соціальних працівників».

Довідкова інформація:

ПРООН: Yuliia.Samus@undp.org, +38 097 13 914 75

UNFPA: kovalevych@unfpa.org, +38 095 34 69 136

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги