Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

У Слов'янську відкрився центр для жінок, які постраждали від насильства 08 лютого 2018

ПРЕС РЕЛІЗ

7 лютого 2018 року, СЛОВ’ЯНСЬК У Слов’янську на Донеччині відкрито Центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження.

Фото: ПРООН в Україні / Артем Гетьман

Центр стане безпечним місцем, де жінки, які постраждали від різних форм ґендерно зумовленого насильства, зможуть отримати необхідну психологічну, соціальну, правову підтримку, аби відновити внутрішні ресурси і прийняти рішення щодо подальшого життя.

«У всьому світі занадто багато жінок стикаються із насильством з боку своїх чоловіків чи партнерів, сказав директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра. «Україна, як і решта світової спільноти, зобов’язалася боротися з усіма проявами насильства над жінками у період до 2030 року. Це стосується як суспільної, так і приватної сфер життя. Рішення звернутися до притулку у багатьох випадках є болісним, але необхідним кроком до того, щоб покласти край насильству, яке, як ми знаємо, рідко припиняється саме собою».

У 2017 році до поліції звернулося 4320 осіб із повідомленнями про випадки домашнього насильства у Донецькій області.

Відкриття подібного центру розширює можливості як для постраждалих від насильства, так і для органів та служб (соціальних, правоохоронних, правових), які мають реагувати на випадки насильства проти жінок. У світлі нещодавно прийнятого закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який передбачає створення достатньої кількості притулків для жертв домашнього насильства, відкриття такого центру у Донецькій області має важливе значення.

Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Каспар Пік, зазначив: «Центр у Слов’янську має стати початком цілої мережі таких місць, де постраждалі від ґендерно зумовленого насильства зможуть знайти допомогу, коли інших варіантів немає. Притулок не лише остання можливість на порятунок, але й рішення, яке дає змогу повернутися до нормального життя».   

Фото: UNFPA / Віталій Шевельов

За міжнародними стандартами, на 7 500 – 10 000 осіб має припадати одне місце у притулку. За статистикою, понад 20% осіб, які зазнали насильство, потребують тимчасового притулку і соціально-психологічної допомоги.

Із метою створення центру було проведено капітальний ремонт та обладнано приміщення площею 150 м2 (сім кімнат). У Центрі одночасно можуть перебувати шість дорослих клієнток і двоє дітей, які можуть перебувати до одного місяця або довше, залежно від особистих обставин. Таким чином, за рік планується надати соціально-психологічні послуги понад 50 особам, які постраждали від насильства.

“ЄС пишається тим, що може посприяти нормалізації ситуації і оновленню Донецької області, особливо у контексті нинішньої реформи поліції, поваги до верховенства права і людської гідності, - сказав Беренд де Гроот, який очолює Програми співпраці у Представництві ЄС в Україні. – Відкриття притулку для жінок є невеликим кроком до досягнення цієї мети, але тим не менш дуже важливим кроком».

Фото: ПРООН в Україні / Артем Гетьман

Центр було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН та ООН-Жінки, що реалізується у східній Україні.

Подальша робота центру підтримуватиметься Фондом ООН у галузі народонаселення  за фінансової підтримки уряду Великої Британії у тісній співпраці з міською та обласною владою, Донецьким обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також неурядовими партнерами, зокрема ДОГО «Ліга соціальних працівників».

Про UNFPA. Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги