Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

У Львівській області з’являться мобільні бригади допомоги постраждалим від насильства 14 лютого 2018

ПРЕС-АНОНС

14 лютого 2018 року розпочинається тренінг для новостворених мобільних бригад соціально-психологічної допомоги у Львівській області. За три дні спеціалістки та спеціалісти розглядатимуть як соціально-психологічні особливості потреб постраждалих від насильства так і міжнародні засади та національне законодавче забезпечення у сфері попередження домашнього насильства.

Фото: UNFPA Ukraine

Вітальним словом захід відкриватиме заступниця Міністра з соціальної політики пані Наталія Федорович.

Усього у Львові та області з’явиться п’ять мобільних бригад, кожна з яких складатиметься із психологів і соціальних працівників. Кожна команда мобільної бригади надає психологічні консультації, створює «плани безпеки» з контактами відповідних центрів послуг та індивідуально забезпечує необхідну допомогу постраждалим від насильства.

У грудні 2017 року Верховна Рада України прийняла закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який акцентує увагу на створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалим. Фонд ООН у галузі народонаселення сумісно з  Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ та іншими партнерами вже має відпрацьовані моделі надання такої допомоги, в тому числі шляхом створення та підтримки роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим, притулків для постраждалих осіб, а також роботи гарячої лінії тощо.  

Ще у 2015 році Фонд ООН у галузі народонаселення у партнерстві із «Українською фундацією громадського здоров’я» розпочали роботу 26 мобільних бригад у 5 східних областях України. Із 2018 року діяльність розширилася на 10 областей, зокрема: Київську, Львівську, Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Дніпропетровську, Херсонську, Луганську, Харківську та місто Одеса.  

Фото: UNFPA Ukraine

        За 2017 рік 13 602 постраждалих від ґендерно зумовленого насильства отримали допомогу. Понад 60% з них у першу чергу звернулися саме до фахівців мобільних бригад. Це говорить про довіру, яка є найважливішою для здійснення першого кроку.

Робота мобільних бригад соціально-психологічної допомоги підтримується Фондом ООН у галузі народонаселення у партнерстві з МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» і в тісній співпраці з Міністерством соціальної політики України. Діяльність забезпечується в рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», що фінансується урядом Великої Британії.

Про UNFPA. Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) це провідна агенція в системі ООН із створення світу, в якому кожна вагітність бажана, кожні пологи безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал. Більше інформації: www.unfpa.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги