Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Як запобігати та протидіяти домашньому насильству - вивчаємо досвід Румунії 22 березня 2018

Протягом 13-17 і 20-24 березня українські спеціалістки та спеціалісти вивчали досвід Румунії по запобіганню та протидії домашньому насильству

Фонд ООН у галузі народонаселення провів дві навчальні поїздки до Румунії для команд із міжвідомчого реагування п’яти областей та представників та представниць установ, які залучені до вирішення та попередження проблеми домашнього насильства в Україні. Учасники та учасниці дізналися про найкращі практики у запобіганні та реагуванні на домашнє насильство, які можуть сприяти більш ефективній міжвідомчій взаємодії в Україні.

Фото: UNFPA Україна

Розбудова дієвого механізму надання допомоги кожній особі, яка постраждала від насильства є системним і довготривалим процесом, першим кроком у якому є вивчення позитивного досвіду. Саме тому UNFPA уже вдруге ініціював поїздки для міжвідомчих команд із п’яти областей (Одеська, Херсонська, Київська, Вінницька, Львівська), представників і представниць профільних міністерств, структур та організацій до Румунії.

Протягом трьох днів учасники та учасниці вивчали румунську систему запобігання та протидії насильству: законодавче забезпечення, стратегії попередження та реагування, роль і роботу правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я та спеціалізованих служб підтримки для постраждалих і кривдників. Зустрічі учасників із представниками та представницями Парламенту Румунії, Національного агентства із забезпечення рівних прав чоловіків і жінок, місцевої влади, поліції, прокуратури, служби медичної допомоги, Східноєвропейського інституту репродуктивного здоров’я, дозволили обмінятися досвідом і запозичити усі найкращі підходи щодо вирішення проблеми насильства.

Фото: UNFPA Україна

Одним із головних здобутків Румунії у сфері протидії ґендерно зумовленому насильству є впровадження підходу, що орієнтований на постраждалих, у роботу усіх ланок системи реагування. Усі активності у рамках проекту UNFPA також мають у своїй основі саме таку модель. Зокрема, у Румунії вже ратифіковано Стамбульську конвенцію, проводиться системна робота з особами, що вчинили насильство,  працює дієва система перенаправлення у різних регіонах, яка забезпечується укладеними між службами двосторонніми договорами, запроваджена кримінальна відповідальність за порушення обмежувального припису. До системи роботи з протидії ґендерно зумовленому насильству залучені усі відповідні міністерства, громадські організації та спеціальний орган - Національне агентство із забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Навчальні поїздки були організовані UNFPA у співпраці з Міністерством соціальної політики України і Східноєвропейським інститутом репродуктивного здоров’я у рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який фінансується урядом Великої Британії.

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги