Українською   English
Фонд народонаселення ООН в Україні

Україна приєдналася до всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» 29 березня 2018

Сьогодні UNFPA, UNICEF та Уряду України об’єднали свої зусилля заради створення громад, дружніх до молоді

Сьогодні 29 березня 2018 року Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) разом із партнерами із Дитячого фонду ООН (UNICEF) та Уряду України об’єднали свої зусилля заради створення громад, дружніх до молоді, підписавши меморандум про співпрацю.

Фото: kmu.gov.ua

В Україні проживає 27% молодих людей. Усі вони мають права, визначені в Конвенції ООН про права людини й в Переглянутій Європейській хартії про участь молодих людей у місцевому та регіональному житті, але не всі з них мають однакові можливості.

Ініціатива “Громада, дружня до дітей та молоді” - це глобальний рух, який виник у 1996 році у якості практичного втілення резолюції, що була прийнята на Другій Конвенції ООН з населених пунктів (Хабітат ІІ). Сьогодні ініціатива поширюється в усьому світі, її підтримали вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континетах.

В Україні перші кроки до реалізації цієї ініціативи в окремих областях здійснюються з 2006 року. Але саме сьогодні ми починаємо новий масштабний проект, який має підтримку уряду України та впливових партнерів. Якщо раніше кошти на подібні програми були обмеженими, то зараз, завдяки децентралізаційним процесам кошти на розбудову інфраструктури та можливостей для молоді та дітей мають стати пріоритетом у роботі муніципалітетів.

Підписання такого меморандуму є важливим кроком на зустріч суспільству, де молодь відіграє ключову роль у його розбудові. Сторони в межах своєї компетенції співпрацюватимуть з таких питань:

  • підтримка реалізації програми «Громада, дружня до дітей та молоді» у територіальних громадах;
  • широке розповсюдження інформації про програму серед громад – потенційних учасників програми;
  • підтримка громад у підвищенні рівня участі дітей та молоді в ухваленні рішень органів місцевого самоврядування, що стосуються інтересів дітей та молоді;
  • підтримка співпраці та обміну досвідом між громадами України та громадами інших країн, що беруть участь в програмі «Громада, дружня до дітей та молоді»;
  • підтримка розробки різних діагностичних інструментів для ефективного здійснення програми «Громада, дружня до дітей та молоді» на місцевому рівні;
  • підтримка громад-кандидатів у фінансуванні різних ініціатив у рамках програми «Громада, дружня до дітей та молоді», у тому числі шляхом фандрейзингу.

Фото: kmu.gov.ua

Зокрема, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) підтримуватиме застосування “Індексу благополуччя молоді”. Цей інструмент призначений для оцінювання стану та тенденцій у молодіжному середовищі у містах та громадах. Результати такого оцінювання можна використовувати при формуванні муніципальної політики та програм підтримки молоді, сприяння їх соціальному, економічному та культурному розвитку. Окрім цього, Фонд погоджується надавати підтримку в:

  • розробці та реалізації молодіжної політики та програм національного та місцевого рівнів, створених на основі фактичних даних та за участі молоді, які спрямовані на задоволення потреб молодих людей та подолання нерівності у реалізації їхніх прав;
  • сприянні місцевим ініціативам щодо активнішого залучення молоді до участі у місцевому розвитку та процесах ухвалення рішень, які стосуються життя молодих людей;
  • навчанні молодих людей життєвим та професійним навичкам, які допоможуть їм стати більш соціально активними, залученими до політичних процесів та економічно невразливими.

Підписання Меморандуму відбулося між Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, Дитячим фондом ООН (UNICEF), Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство соціальної політики, Міністерство молоді та спорту, Уповноваженим президента України з прав дитини, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Слідкуйте за нами
01021, Україна.
Місто Київ, Шовковична, 42-44
Тел.: +38 044 281 32 31
E-mail:

Ми знаходимось тут

 
Лічильник Населення Світу
7.054.081.282
 
 
Теги